You're currently on:

Dell Latitude E6440 - i5

Dell Latitude E6440 - i5

Nosūtīt draugam

Pieejamība: Pēc pasūtijuma


vai

Cena: 899,00 €

Īpaša cena (ar 20% PVN): 789,00 €

Preces apraksts

Dell Latitude E6440


Biznesa klases datora vienas no galvenajām īpašībām – uzticamība un drošība, kuras papildina savienojamība, stabilitāte, veiktspēja, ērtības pārnēsājot. Dell Latitude reputācija šajā jomā ir augusi, un piedāvā vienu no šīs sērijas modeļiem.


Tri-metāla korpuss, kurš veidots no magnija, alumīnija un plastmasas kompozīcijas ir ļoti izturīgs un rada patīkamu iespaidu, kur nekas neieliecas un korpuss nepadodas viegliem skrāpējumiem. Izmēri salīdzinoši ar iepriekšējo modeli E6430, jaunajam modelim atšķiras nedaudz – 31.8 (32), platums – 338 (352), dziļums – 232.6 (241) – jaunais ir mazliet mazāks. Svars nemainīgs – 2.1 kg. Dzelzs eņģes izrādās ļoti stabilas un displeju spēj noturēt stingri bez brīvgaitas, lai gan ar vienu roku viegli atverams displejs.


Tiek piedāvāti 2 veida TN LED 14 collu matēti displeji – HD (1366x768) vai HD+ (1600x900). HD+ displeja spilgtums ir viduvējs, tomēr pietiekams. Tāpat arī kontrasta līmenis ir viduvējs, kā rezultātā melnā krāsa nav pilnībā melna. Krāsu precizitāte ir zema – 37.7% no AdobeRGB krāsu telpas tādēļ slikti der bilžu vai video apstrādei. Skatu leņķi ir šauri un skatoties uz displeju no platākiem leņķiem attēls strauji zaudē kontrastu, rodas krāsu kropļojumi un blakus sēdošais cilvēks nevarēs saskatīt attēla saturu. Bet pateicoties displeja matētajai virsmai datoru var lietot ārpus telpām, un tikai pie tiešas saules gaismas var rasties grūtības.
Jāpiebilst, ka visi šie sliktie rādītāji var kalpot arī kā papildus efekti biznesa klases datoram, un ir tipiski TN tehnoloģijas displejiem – šauri skatu leņķi, zems spilgtuma vai kontrasta līmenis, zema krāsu precizitāte. Tomēr arī ar šādu datoru var veikt profesionāla līmeņa grafiskos darbus – pieslēdzot ārējo monitoru ar augsta līmeņa rādītājiem.


Intel 4-ās paaudzes M-klases Haswell procesori – i5 un i7, abi ar integrēto video karti Intel HD 4600, kura pietiek lielākajai daļai aplikācijām. Kā opcija, ir iespējams iegādāties datoru arī ar diskrēto video karti AMD Radeon HD 8790M, kura aktivizējas darbam ar CAD aplikācijām vai spēlēm, kur nepieciešams lielāka jauda. Daudzas spēles var labi spēlēt ar vidējiem iestatījumiem un dažas pat ar augstākajiem. Operatīvo atmiņu iespējams paplašināt līdz 8GB, pieejami 2 sloti. Datu nesēji – 2.5 collu SATA HDD vai SSD, vai optiskās ierīces vietā ieliekot HDD adapteri. Komunikāciju iespējas – Gigabit LAN ports, WiFi, WWAN modema iespēja. Daudz drošības iespējas – sākot no ID karšu lasītāja, pirkstu nospiedumu lasītāja līdz pret zagšanas nodrošinājumam.
Ērta apkalpošana – viegli var noņemt apakšējo vāku, kur atrodas svarīgākās komponentes – ventilators, atmiņa, tīkla karte, modems, pat BIOS baterija. Optisko iekārtu un cieto disku iespējams nomainīt bez vāka noņemšanas.


Akumulatora darbības ilgums ar 6-cell (60Wh) akumulatoru – darbojoties bezvadu internetā vidēji 5 stundas, gaidīšanas režīmā vairāk kā 7…8 stundas. Papildus pieejami 9-cell (97Wh) un 9-cell (87Wh) akumulatori. 9-cell akumulatori izvirzās ārpus korpusa, tādēļ var aizstāt optisko iekārtu ar papildus 6-cell akumulatoru, tādā veidā palielinot kopējo jaudu.


Garantija – 3 gadu garantija, parasti Standard vai kā opcija ProSupport. Abas var pagarināt līdz 4 vai 5 gadiem. Sīkāk par šiem garantijas servisa variantiem var uzzināt Dell lapā.


Kopsummā labs biznesa klases portatīvais dators ar ļoti labām ievades ierīcēm, izturīgu korpusu, labu savienojamību, augstu veiktspēju pat priekš spēlēm, apmierinošu skaņu un ērtu apkalpošanu. Vienīgi displeja kvalitāte nav apmierinoša.


Info:
Dell
Notebookcheck.net

Tehniskā Specifikācija

Stāvoklis Jauns
Ražotājs Dell
Krāsa Hall
Procesors Intel® Core™ i5-4300M Processor (3M Cache, up to 3.30 GHz)
RAM 4GB DDR3 1600MHz
HDD 320GB 7,2
Ekrāna tips 14" 1366x768 Anti-Glare
Video karte Intel HD Graphics 4600
Optiskā ierīce DVDROM
Bezvadu sakari wifi + bt
Savienojumi 4x USB 3.0, 10/100/1000 LAN, VGA, HDMI, memory card reader, docking option, webcam
Operētājsistēma Win 7 Pro 64bit
Klaviatūra USA asetus
Akumulators 6cel
Svars 2,1
Papildus
Garantija 3a

Der zināt

Bieži vien datora pircējs nonāk dilemmas priekšā - kā pēc vajadzībām izvēlēties sava datora sastāvdaļas? Vai uzsvaru likt uz procesoru, video karti, atmiņu, cieto disku, vai ko citu. Zemāk mēs centīsimies izskaidrot šīs lietas tuvāk, kā arī pievienot noderīgas saites ar kuru palīdzību pircējs pats varētu vadīties šajā lietā un neapjukt.

 

1. Sāksim ar procesoru, kas ir viena no dārgākajam datora komponentēm. Principā to var uzskatīt par datora dzinēju un tāpat kā ar auto ne vienmēr ir nepieciešams iegadāties pašu jaudīgāko.

Gandrīz jebkurš lietotājs atradīs sev piemērotu procesoru no Intel i-sērijas procesoriem.

Līdzīgi kā auto ražotājiem, šeit tiek izmantotas sērijas no zemākās uz augstāko i3, i5, i7. Šie ir visizplatītākie datoru procesori šobrīd. Sērija tiek izvēlēta pēc nepieciešamās jaudas un darbības specifikas.

Lai arī Intel šobrīd jau ir izlaidusi 7 paaudzes  i-sērijas procesorus, jaudas pieaugums ir bijis salīdzinoši mērens. Katra jaunā paaudzes procesora elektroenerģijas patēriņš ir samazinājies, līdz ar to bateriju darbības ilgums ir drastiski palielinājis. Pateicoties lielākai energoefektivitātei ir samazinājusies arī vajadzība pēc jaudīgākām dzesēšanas sistēmām, tādējādi samazinot portatīvā datora svaru un izmēru. Tas viss ļauj veidot daudz plānākus un vieglākus klēpjdatorus (Ultrabook).

Mazāk jaudīgi/budžeta portatīvie datori mēdz būt darbināti arī ar Intel Atom, Pentium, Celeron vai ari AMD ražotiem procesoriem.

Tiesa izvēloties šādus risinājums ir jāņem vērā ka jauni šie klases procesori jaudas ziņā var būt līdzvērtīgi 3-5 gadus veciem i-sērijas procesoriem vai pat vājāki.

Nobeigumā mēs iesakām izvēlieties i-sērijas procesorus, lai Jūs būtu pārliecināti, ka jūsu jaunais dators bez problēmām tiks galā ar uzdevumiem vismaz pāris gadus.

 

Kā pārbaudīt jaudu pašam?

Vienu no labākajiem salīdzinājumiem piedāvā Notebookcheck.net:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

Ierakstot zemāk modeļa nosaukumu varēsiet redzēt tā pozīciju.

Parakstot zem modeļa nosaukumu, jūs varat redzēt pozīciju.

 

Piemēram:

Dell Latitude D630 7 gadus vecā mašīna ar procesoru Intel Core 2 Duo T7300 Pret Jaunu Lenovo Dual-Core AMD E1-6010

 

a) T7300 - vieta 382.

b) AMD Dual-Core E1-6010 - vieta 630.

 

7 gadus vecais dators ir gandrīz 2x ātrāks nekā tas kas pašlaik tiek pārdots kā "jauns modelis", domājams ka secinājums varat izdarīt paši. 

 

2. Pārbaudiet operatīvās atmiņas (RAM) daudzumu. Varbūt vēl šobrīd ar 4Gb ar RAM būs pietiekoši, bet pēc gada vai diviem ar to varētu arī nepietikt, tāpēc būtu prātīgi jau tagad izvēlēties datoru ar vismaz 6 vai 8GB atmiņas daudzumu.

Tiesa atmiņa ir viena no vieglāk pievienojamam komponentēm datorā, lielākā datoru daļā ir iespējams to palielināt līdz 16GB, dažos pat līdz 32GB. Tiesa jāņem vērā, ka arvien vairāk plānajos "Ultrabook” datoros atmiņu nevar papildināt pēc iegādes, jo RAM modulis ir lodēts uz plates un nav izņemams. Tāpēc ir svarīgi izvēlieties lielāku atmiņas apjomu jau sākumā, ja paredzat ka ar esošo nākotnē varētu būt par maz. Šos jautājumus droši variet precizēt pie pārdevēja.

 

3. Ja ir iespējams, izvēlieties SSD diskus HDD disku vietā. Kaut arī HDD ietilpība augstāka 750GB, 1000GB vai pat vairāk salīdzinot ar tāda paša cenu līmeņa SSD, tie ir stipri lēnāki. Jaunās tehnoloģijas SSD ir vairākas reizes ātrāki kas padara datoru daudz reiz ņiprāku. Dažos datoros ir iespējams dabūt abus SSD sistēmai un svarīgam aplikācijām un HDD priekš mēdija failiem (bildes, filmas, mūzika). Tādējādi dators startēs un darbosies daudz ātrāk kā arī būs pieejams pietiekoši daudz vietas glabāšanai.

SSD nav kustīgo daļu tādēļ nerada troksni kā arī nebaidās triecienu. Papildu tam SSD patērē daudz mazāk enerģijas, tādējādi paildzinot datora baterijas ilgtspēju.

Nesen tirgu ir parādījušies arī SHDD kas apvieno SSD un HDD iegūstot aptuveni 1/3 daļu no SSD ātruma un līdzīgus tilpumus kā HDD.

 

Ievada video:

https://www.youtube.com/watch?v=j84eEjP-RL4

 

4. Video karte ir īpaši svarīga spēlēm un modelēšanai/dizainam. Tiesa jāpatur pratā, ka spēlēm ir paredzētas viena tipa videokartes un modelēšanai citas. Nav videokartes kuras būtu vienādi efektīvas abās situācijās.

Tāpat video, mūzikas, interneta, bilžu un citu lietu apskati iesakām iebūvētās Intel grafiskās kartes dēl to saderības ar visa veida pārlūk programmām (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox u.c.) kā arī ar tām asociētām aplikācijām.

Jāņem vērā arī tas ka atsevišķas Nvidia un AMD grafiskās kartes jūtami palielinās datora enerģijas patēriņu, kas samazina baterijas darbības ilgumu. Kā arī atsevišķam videokartēm vajadzēs papildus dzesēšanu tādējādi šis klēpjdators būs lielāks kā arī smagāks.

Tātad pirms iegādes vienmēr pārliecinieties vai tiešām būs nepieciešama atsevišķa videokarte.

Videokaršu jaudu salīdzinājumu varat skatīt šeit:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Salīdzinājumā varat pārbaudīt kā “iet” videokarte katrā no spēlēm – jo augstāks FPS (kadri sekundē) jo labāk. Lai izbaudītu gludu spēlēšanu, ir ieteicams minimums 30 kadri sekundē. Ir iespējams arī pārbaudīt cik labi šī videokarte darbojas dažādās programmās.


5. Kvalitāte un detaļas / garantija. Šis īstenībā ir ļoti svarīgs punkts kuru bieži ir grūti novērtēt pērkot datoru. Būtu jāizceļ skaidra starpība starp tā sauktajiem zemā gala un biznesa klases ražotājiem. Runājot par garantijām Dell, HP un Lenovo ražotāju atbildes laiks parasti ir 1-2  darba dienu laikā, bet ASUS, Acer, MSI, Packard Bell atbildes laiks var sasniegt vairākas nedēļas.

Bizness klases ražotāji gadījumā ja nepieciešams remontu veikt ilgāk izsniedz klientam aizvietotāj datoru.

Ražošanas kvalitāti var vērtēt arī pēc vienkāršākām iezīmēm. Drošākie klēpjdatori bieži tiek ražoti ar metāla rāmi. No ārpuses sedzošā plastika ir laba jo pakļaujas liekšanai un deformācijai nezaudējot formu kā arī ir viegla, bet iekšpusē esošā metāla konstrukcija kas kā mugurkauls notur kopa visas datora komponentes tai pašā laika nodrošinot spēcīgu un izturīgu pamatu.

Tas pats attiecas uz ekrāna eņģēm, metāla eņģes ir koriģējamas gadījumos ja ir palikušas pārāk kustīgas, kā arī strukturāli spēcīgākas. Pretēji plastikāta eņģēm kuras var vienkārši nolūzt vai sašķīst.

Zemo cenu datoriem bieži ir nepārdomātas dzesēšanas sistēmas, kurām nepieciešamas bieža tīrīšana. Apkope ir nepieciešama, bet šajos gadījumos tā ir sarežģīta jo komponentes ir daudz trauslākas un viegli salaužamas. Kā arī garantijas serviss ir ilgs, vidēji 2-3 nedēļas, kā arī rezultātā nenovēršot sākotnējo problēmu.

Tāpat arī rezerves daļas ir praktiski nepieejamas, baterijas dārgas tāpat kā lādētāji un klaviatūras. Gala rezultātā remonts ir vai nu neiespējams vai arī absurdi dārgs. Tajā laikā biznesa klases ražotāji dara visu lai šādās situācijās viss notiktu ātri un ar pēc iespējas zemākam izmaksām.

 

Vairāki modeļi ar labiem apskatiem ir atrodami šādi:

Uzmeklējot Google: “Notebookcheck + modeļa nosaukums” vai arī aplūkojot interesējošo modeli pa tiešo notebookcheck.net lapā.

Notebookcheck.net veic gandrīz visu modeļu detalizētu apskatu, sniedzot godīgus datora plusus un mīnusus. Diemžēl apskati ir Angļu valodā tā ka droši jautājiet speciālistiem palīdzību ja neesat pārliecināti par visu.

 

Pārējie faktori ir jāizvēlas pēc personīgam vajadzībām.

a) Klaviatūra – starpība starp lētā gala un biznesa klases datoriem ir sajūtama ar tausti, kā arī drukājot vai lietojot klaviatūru jebkāda veidā. Papildus tam biznesa klases datoriem lielākoties ir iestrādāts taustiņu apgaismojums.

b) Ekrāns – Mēs iesakām jau tagad izvēlieties ekrānus ar vismaz 1600x900 vai augstāku izšķirtspēju. Kas paaugstina attēla asumu kā arī lietošanas ērtumu. HD 1366x768 ir novecojusi izšķirtspēja kas vēl pagaidām tiek piedāvāta. Jāizvēlas arī starp matētu un glancētu ekrāna pārklājumu. Matētos ekrānos būs daudz grūtāk pamanīt atspulgus no apkārtējas vides, bet glancētiem ekrāniem būs asākas krāsas un kontrasts.

c) Baterija – Standarta baterijas darbības mūžs ir 2-3 gadi pēc kā var rasties vajadzība pēc nomaiņas. Nomaiņa parasti ir ļoti viegla un aptuvenās cenas sākas ar 60 euro.

Pie datora iegādes vajadzētu pārliecināties kāds ir datora darbības laiks un uzlādes laiks jo tas ir svarīgi jūsu ikdienas lietošanā. Jaunākajiem modeļiem minimālais darbības ilgums ir 4 stundas.

d) Savienojamība – Jāpārliecinās vai datoram ir visas Jums nepieciešamās pieslēgvietas. Pietiekošs daudzums USB portu, video pieslēgšanas ports (HDMI, DISPLAYPORT, HDMI, VGA), ID karšu lasītājs, 3/4G modems.

 

HDD pret SSD ātruma tests!